Tiskové zprávy

Roman Šilha přichází do EP Global Commerce a VESA Equity Investment jako nový ředitel pro oblast fúzí a akvizic, Brendan Massam se stává finančním ředitelem a Branislav Miškovič ředitelem pro investice ve společnosti VESA

8. 7. 2020

V reakci na značný růst kapitálových investic mimo sektor energetiky a infrastruktury, se představenstva společností EP Global Commerce (EPGC) a VESA Equity Investment (VESA) rozhodla vytvořit specializovaný tým manažerů pro obě společnosti.

Roman Šilha byl jmenován ředitelem pro oblast fúzí a akvizic společností EPGC a VESA. Má více než 25 let zkušeností v oblasti investičního a firemního bankovnictví. Od roku 2007 působil jako předseda představenstva a výkonný ředitel ve společnosti CAIB Czech Republic&Slovakia, v roce 2010 odešel do UniCredit Bank na pozici ředitele pro velké korporátní klienty a od roku 2015 zastával pozici ředitele firemního a komerčního bankovnictví pro Českou republiku a Slovensko. Poslední dva roky strávil ve Vídni na pozici hlavního strategického poradce ředitele korporátního, investičního a privátního bankovnictví společnosti UniCredit pro region střední a východní Evropy. Roman Šilha má magisterský titul v mezinárodních vztazích z Univerzity Karlovy v Praze a absolvoval postgraduální studium bankovnictví v americkém Coloradu. Ve své nové roli bude zodpovědný nejen za strategii a rozvoj stávajících investic v portfoliu společností EPGC a VESA, ale i za vyhledávání a realizaci nových investičních příležitostí.

Brendan Massam byl jmenován finančním ředitelem společností EPGC a VESA. Předtím byl finančním ředitelem společnosti EP Power Europe, na této pozici působil od roku 2017. Má více než 20 let zkušeností v oblasti investičního bankovnictví, naposledy jako výkonný ředitel Leveraged Finance týmu v J.P. Morgan v Londýně, kde pracoval 10 let, předtím strávil 10 let v Deutsche Bank v Londýně, New Yorku a Singapuru. Je držitelem bakalářského titulu s vyznamenáním v oboru stavebního inženýrství z Curtin University of Technology v Perthu a titulu M.B.A. z Columbia Business School v New Yorku.

Branislav Miškovič se stává ředitelem pro investice společnosti VESA. Branislav je členem představenstev společností Mall Group a Czech Media Invest včetně vybraných dceřiných společností. Od roku 2013 je členem týmu pro fúze a akvizice ve společnosti EPH. Před nástupem do EPH pracoval 3 roky v J.P. Morgan v Londýně a má ze sebou několik pracovních stáží v Google nebo Roland Berger. Má inženýrský titul z Vysoké školy ekonomické v Praze a titul CEMS ve spolupráci s Copenhagen Business School.

 

EP Global Commerce je vlastníkem 29,9% podílu ve společnosti Metro AG, předním německém potravinovém řetězci s 27miliardovými tržbami a více než 700 pobočkami po celém světě. EP Global Commerce je v Metro AG největším akcionářem.

VESA Equity Investment drží nekontrolní podíly v několika veřejně kótovaných společnostech včetně Casino GuichardPerrachon, Macy’s, Royal Mail Group či Foot Locker. VESA zároveň poskytuje podporu společnosti Czech Media Invest při správě jejího podílu v ProSiebenSat.1.

Společnosti EPGC a VESA byly založeny a jsou vlastněny Danielem Křetínským, který je s 53% podílem hlavním akcionářem, a jeho dlouholetým obchodním partnerem Patrikem Tkáčem držícím 47%.