Tiskové zprávy

EP Global Commerce II GmbH získá přibližně 9% akcií společnosti METRO AG od společnosti CECONOMY AG

20. 9. 2018

EP Global Commerce II GmbH (EPGC II), vlastněná podnikateli Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem, podepsala se společností CECONOMY AG (Ceconomy) dohodu o prodeji přibližně 3,6% podílu v METRO AG. EPGC II se dále dohodla se společností Ceconomy na opčním schématu, který ji umožní získat dalších přibližně 5,4% akcií společnosti METRO AG. Tato opce může být uplatněna v průběhu následujících devíti měsíců.

„Na základě této akvizice, ve spojení s  předchozí transakcí  mezi Haniel Group a EP Global Commerce GmbH (EPGC I), jsme se stali strategickým investorem ve firmě METRO AG. Velmi si toho vážíme. Chtěli bychom poděkovat představitelům společnosti Ceconomy za to, že si nás vybrali jako své partnery pro tuto transakci a za velmi profesionální a konstruktivní průběh našich jednání,“ řekl Daniel Křetínský, spolumajitel EPGC.

Včetně akcií již dříve získaných od společnosti Haniel Group budou Daniel Křetínský a Patrik Tkáč nepřímo vlastnit přibližně 10,9% společnosti METRO AG (po uzavření obou transakcí, které je podmíněno schválením ze strany antimopolních orgánů). Tato významná investice odráží jejich silný zájem podílet se na budoucím rozvoji společnosti METRO AG a z pozice odpovědných a dlouhodobých investorů přispět k pozitivnímu rozvoji společnosti METRO AG.

EPGC I, sesterská společnost EPGC II (nepřímo vlastněná P. Tkáčem a D. Křetínským), má již možnost uplatnit nákupní opci až do výše přibližně 15,2% akcií METRO AG v držení firmy Haniel Group. V kombinaci s opčním schématem na přibližně 5,4% podílu společnosti Ceconomy v METRO AG, mají společnosti EPGC I a EPGC II flexibilní možnost zvýšit svůj podíl ve společnosti METRO AG tak, aby buď přesáhly hodnotu 30% hlasovacích práv, nebo zůstaly mírně pod touto hranicí.

„METRO AG je velmi silnou a kvalitní značkou a etablovanou společností s velkou tradicí a know-how globálního charakteru. Navzdory tomu, že jsme vědomi výzev, které přináší aktuální dynamika rozvoje tržního prostředí, ve kterém Metro podniká, věříme v potenciál dalšího rozvoje společnosti, a to na základě její pozice na relevantních trzích, kvalitě vztahu s jejími zákazníky a znalosti jejich potřeb, stejně jako dovedností a know-how jejích zaměstnanců,“ doplňuje Daniel Křetínský: „Zvolená cesta opčních schémat nám poskytuje dobrou flexibilitu týkající se konečné velikosti našeho budoucího podílu ve společnosti METRO AG. Rozhodovat se budeme zejména na základě toho, zda se potvrdí naše přesvědčení, že můžeme mít pozitivní vliv na společnost a podpořit její rozvoj.“

Finančním poradcem společnosti EPGC pro obě transakce byla společnost goetzpartners a právním advokátní kancelář Kirkland & Ellis.