Tiskové zprávy

EP Global Commerce GmbH (EPGC) dnes získala akcie společnosti METRO AG dle dohody s firmou Haniel

4. 10. 2018

Haniel Finance Deutschland GmbH, dceřiná společnost firmy Franz Haniel & Cie. GmbH (Haniel), dnes převedla 7,3 % kmenových akcií firmy METRO AG společnosti EPGC. Stalo se tak poté, co německý antimonopolní úřad vyslovil souhlas s tím, že EGPC může nabýt až 22,5 % akcií METRO AG. Součástí dohody s firmou Haniel, podepsané dne 24. srpna 2018, je opce, která umožňuje EPGC získat dalších až 15,2 % kmenových akcií společnosti METRO AG, celkem tedy oněch 22,5%. EPGC je plně vlastněna podnikateli Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem. Strany se dohodly, že nezveřejní kupní cenu.

„METRO AG je velmi silnou a kvalitní značkou a etablovanou společností s velkou tradicí a globálním know-how. Věříme v potenciál dalšího rozvoje společnosti a nyní se budeme soustředit na to, abychom na ni měli pozitivní dopad a byli schopni podpořit její budoucí vývoj správným směrem,“ uvedl Daniel Křetínský.

Společnost EP Global Commerce II GmbH, sesterská společnost EPGC, nedávno uzavřela smlouvu s firmou CECONOMY AG o získání přibližně 3,6 % kmenových akcií METRO a opční schéma, které umožňuje dodatečný nákup přibližně 5,4 % kmenových akcií společnosti METRO. V současné době Daniel Křetínský a Patrik Tkáč vlastní celkově přibližně 10,9 % a mají možnost získat variantně dohromady méně než 30 % nebo až 31,5 % akcií METRO.